Umysł Uniwersalny

Umysł UniwersalnyIstnieje jedna, inteligentna świadomość, która przenika cały wszechświat Umysł Uniwersalny. Jest on wszechwiedzący, wszechmocny, i zawsze wszędzie obecny. Ponieważ jest obecny wszędzie w tym samym czasie, musi być także obecny w nas. Nasz umysł jest częścią Umysłu Uniwersalnego. Nie jest to tylko filozoficzna idea przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to ścisła naukowa prawda. Poznaj ją, uwierz i zastosuj a twoje życie zmieni się w cudowny sposób.

Einstein stwierdził, że „wszystko jest energią”, że ludzka istota jest częścią całości nazywanej przez nas Wszechświatem. Jego słowa potwierdzają starożytne duchowe i filozoficzne nauczania. Umysł Uniwersalny istnieje pod postacią wielu nazw. W świecie naukowym mówimy o Zunifikowanym Polu, w filozofii duchowej jest pod postacią Uniwersalnej Świadomości, a w religii nazywamy go Bogiem, który z kolei także posiada różne nazwy – Jahwe, Allah, Brahman itd.

Naturą Umysłu Uniwersalnego jest Wszechwiedza, Wszechmoc, Wszechobecność. Pamiętajmy, że jest to także naszą naturą. Posiadamy dostęp do wszelkiej wiedzy – znanej i nieznanej, posiadamy nieskończona moc, dla której nic nie jest niemożliwe, mamy dostęp do nieograniczonej kreatywności Jedynego Stwórcy. Wszystkie te atrybuty istnieją w nas w swej potencjalnej formie czekając na wykorzystanie ich przez nas.

Każdy z nas jest przejawem tej jedynej Uniwersalnej Świadomości. W starożytnych naukach istnieje głęboka prawda, która głosi, że wszyscy jesteśmy Jednością. Wszyscy jesteśmy połączeni, nie tylko ze sobą, ale z całą Naturą, z całym Wszechświatem. Jest to Prawo Jedności. To, co czynisz innym czynisz także sobie. W sposób, jaki traktujesz innych to w rzeczywistości sposób, w jaki traktujesz siebie. Oddzielność, którą „widzimy” jest tylko iluzją stwarzaną przez nasze ego.

Potrafimy stworzyć naszą idealną rzeczywistość, gdyż już jesteśmy połączeni ze wszystkim, czego pragniemy. Nic i nikt nie istnieje odrębnie od nas. Możemy doświadczać szczęścia, prawdziwej miłości, doskonałego zdrowia, dobrobytu i czegokolwiek zapragniemy. Wszystko, co musimy zrobić to wprowadzić się w stan harmonijnej wibracji zgodnej z naturą tego, czego pragniemy za pomocą twórczej mocy naszych myśli i uczuć. Aby stać się panem własnego przeznaczenia musimy stać się panem własnych myśli.

22 comments on “Umysł Uniwersalny

 1. Czesc
  Interesuje sie od czasu zalozenia mojej firmy fizyka kwantowa-prawem przyciagania. Przeczytalem sporo materialow ale te tu zawarte mimo wszystko sa bardzo wazne . Jest to podstawowa wiedza swietnie opisana fajnie sie czyta. Gratulacje dla autora widze ze blog troszke komercyjny ale najwazniejsze ze wiele osob moze poczytac wiele ciekawych artykulow a przy tym autor ma szanse sie wzbogadzic SUPER. Przede wszystkim pamietajcie ze same mysli Wam nie pomoga najwazniejsze miec otwarty umysl na pomysly i dzialac. Nie wierze w wizualizacje w totka 🙂 ze sie wygra bo to nic nie da tylko ludziska do ROBOTY i w takim wspolgraniu wizualizacja+robienie czegos w kierunku daje szanse na sukces. Pozdrowienia dla autora

  • Swietna sprawa ze blog moze przyniesc korzysci autorowi 🙂 w koncu dzieli sie wiedza ktorej za darmo w szkole nikt dac nie chcial 🙂 a do tego poswieca czas/pracuje hihihi 🙂 fajnie ze sa takie miejsca, ludzie musza sie budzic !

   Pozdrawiam

 2. Przytoczę tu pewną historyjkę, która daje do myślenia:

  W brzuchu ciężarnej kobiety były bliźniaki. Pierwszy zapytał się drugiego:

  – Wierzysz w życie po porodzie?
  – Jasne. Cos musi tam być. Mnie sie wydaje, ze my własnie po to tu jestesmy, zeby sie przygotować na to co będzie potem.
  – Głupoty. Żadnego życia po porodzie nie ma. Jak by miało wygladac?
  – No nie wiem, ale bedzie wiecej światła. Może bedziemy biegać, a jesc buzią….
  – No to przecież nie ma sensu! Biegać się nie da! A kto widział żeby jeść ustami! Przeciez żywi nas pępowina.
  – No ja nie wiem, ale zobaczymy mamę a ona się będzie o nas troszczyc.
  – Mama? Ty wierzysz w mamę? Kto to według ciebie w ogóle jest?
  – No przecież jest wszedzie wokół nas… Dzieki niej żyjemy. Bez niej by nas nie było.
  – Nie wierze! Zadnej mamy jeszcze nie widziałem czyli jej nie ma…
  – No jak to? Przecież jak jestesmy cicho, mozesz posłuchac jak śpiewa, albo poczuć jak głaszcze nasz świat. Wiesz, ja mysle, ze prawdziwe życie zaczyna sie później….

  • Piękne i jakże wymowne ale dodam coś co mi się nasunęło na myśl.
   Prawdziwe życie jest tam gdzie Ty jesteś inne ,przyszłe jest tylko w Twoich myślach.

 3. Dużo interesujących treści. Dużo nauczyłam się o wizualizacji i uniwersalnych prawach. Dostaliśmy dar poznania, teraz czas na działanie. Możemy wpływać na nasze życie. To rewelacja. Pozdrawiam.

 4. Nie nalerzysz do mnie i nigdy nie bylas Moja. Poczuj wolnosc i swobode,zwracam Ci to co bezmyslnie/egoistycznie chcialem zagarnac Zaslugujesz na najlepszego mezczyzne pod sloncem- jesli zdecydujesz sie z kims i dzielic swa przestrzen .
  Nigdy nie stracilas Milosci,zyskalas Ja wlasnie(;

 5. umysl czlowieka potafi po przez mysl i emocje zmieniac czasoprzestrzen na gorszy przez zle emocje i mysli ,

  pozytywne po przez pozytywne mocje i mysli

 6. Bardzo ciekawie piszesz. Bardzo. Chciałabym tylko dodać coś:
  Raz piszesz o Uniwersalnej Świadomości, a raz o Uniwersalnym Umyśle.
  UNIWERSALNA ŚWIADOMOŚĆ nie jest tym samym, co UNIWERSALNY UMYSŁ.

  ŚWIADOMOŚĆ przenika UMYSŁ i go współtworzy.
  ŚWIADOMOŚĆ poprzez UMYSŁ dokonuje kreacji przejawów siebie. Doświadcza siebie w FORMIE.
  UMYSŁ poprzez ŚWIADOMOŚĆ przenikającą go, poznaje swoja naturę.

  ŚWIADOMOŚĆ i UMYSŁ tworzą JEDNIĘ, CAŁOŚĆ jak yang-yin w całkowitej harmonii… doskonałą podwójną ISTOTĘ i ISTNIENIE 🙂

 7. Świetnie, że ludzie zaczynają rozumieć istotę Uniwersalnego Umysłu. Według mnie to właśnie z niego pochodzi wszelka inspiracja jakiej może człowiek dostąpić. Wydaje mi sie że to my sami określamy jak ma nas inspirować Wszechświat, piszę o tym w jednym z artykułów
  http://www.wielkiemysli.pl/o-inspiracji/
  O Nieskończonej wiedzy pochodzącej właśnie z Wszechświata pisał L. Arklinski w swoim dziele „NIESKOŃCZONA WIEDZA” – szczerze polecam ;]

 8. Wiara jest moim zdaniem drugorzędna. Ważniejsza jest WIEDZA. Na szczęście cała informacja jest już dostępna, dlatego wiara może zostać zastąpiona właśnie wiedzą. A to już daje bardzo solidny fundament.

  Zapraszam Was na stronę http://odnajdzmysie.eu

  Wiele osób szuka ludzi podobnie myślących w swojej okolicy, aby móc się poznawać, spotykać, zaprzyjaźniać… W/w portal daje taką możliwość 😉

  Pozdrawiam, Cauac

 9. Umysł wynika z połączenia świadomości i myśli. Można też przyjąć, że umysł to określony zbiór myśli. Natomiast świadomość to zupełnie inna jakość. Nie jest myślą, tylko tym, co umożliwia nam jej percepcję. Świadomość może istnieć w stanie czystym, bez myśli, myśl natomiast bez świadomości postrzegana być nie może. Poza świadomością i myślą być może nie ma żadnej innej rzeczywistości. Jeśli wszechświat jest umysłem Boga, wówczas Bóg byłby leżącą u jego podstaw świadomością. Te dwie odrębne rzeczywistości można by też przedstawić jako świadomość i energię. Świadomość ( Jestem ) byłaby zasadą twórczą, a energia kreowanym przez nią wszechświatem. Albowiem świadomość nie jest energią ani się z niej nie wywodzi. Jest raczej jej źródłem, przenikając wszelki byt, do wnętrza atomu włącznie. Bóg jest duchem czystym, a całe stworzenie zaś to formy energii, przez które się on przejawia. Stwórca wszechświata jest świadomością obecną we wszystkich stworzonych rzeczach. Uniwersalny Duch, Rzeczywistość transcendentna.

  Miłość + Świadomość = Istnienie

  ps. polecam księgę Urantii!

 10. Świetny blog. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy. Są tu najważniejsze, najbardziej podstawowe informacje, które w dodatku są napisane tak, że każdy jest w stanie je zrozumieć. Cieszę się, że znalazłam ten blog. 🙂
  Pozdrawiam autora, który świetnie się spisuje. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s