Twórcza Wizualizacja Etap 5 – Uwolnienie

uwolnienieTwórcza wizualizacja kończy się na ostatnim kroku, którym jest uwolnienie się od pragnienia, które chcesz zmaterializować. Przywiązanie do czegoś pozbawia cię prawdziwej siły do świadomego tworzenia życia, jakiego pragniesz. Nie można być wdzięcznym, czuć bezwarunkową miłość, cieszyć się spokojem umysłu będąc jednocześnie przywiązanym do pojawienia się określonego rezultatu.

Co to oznacza? Uwolnienie to stan umysłu. To wewnętrzny spokój i pogodzenie się z tym, co jest, ponieważ wiesz, że wszystko, czego doświadczasz „złe” lub „dobre” jest wynikiem twórczej mocy umysłu. Posiadasz głębokie przekonanie, że jesteś twórcą swojej rzeczywistości, że jesteś jednym z Uniwersalnym Umysłem – Jedynym Stwórcą, – dla którego wszystko jest możliwe. Kiedy uwalniasz się od pragnienia zmienia się ono w twoją wolę. Twoja wola jest twoja intencją, zamierzeniem, jest twoim wyborem – nie pozostawia żadnego miejsca na wątpliwości. Staraj się uczynić ten stan uwolnienia częścią codziennego życia i sesji wizualizacji. Cieszyć się będziesz wtedy spokojem umysłu, jakiego dotąd nie doświadczyłeś.

Ćwiczenie uwolnienia, które posiada wielką siłę. Gdy jesteś w stanie relaksacji, a twoja wyobraźnia jest wypełniona mentalnymi obrazami, które są wspierane przez uczucia i wiarę, spróbuj wyobrazić sobie wtedy, że twoje obrazy otacza lśniące, białe światło.Wyobraź sobie, że te ciepłe, opiekuńcze światło rozprzestrzenia się na całe pomieszczenie, w którym przebywasz. Poczuj jak rozchodzi się dalej przez ściany, wznosi się ponad wysokość drzew, poza chmury, poza atmosferę, wychodzi poza układ słoneczny, w głąb wszechświata łącząc się ostatecznie z Nieskończonością – z twoją intencją i wyborem w samym ich centrum. Ujrzyj w umyśle jak twoje intencje uwalniają się od pragnień pozostawiając czystą wolę wyboru twojej rzeczywistości. Pozwól sobie na doświadczenie większego poczucia pewności, które przychodzi wraz z tą przemianą. Na końcu przekaż swój wybrany wizualizowany rezultat Wszechwiedzącemu Uniwersalnemu Umysłowi mając świadomość, że zasiałeś żywe ziarno tworzenia w niewidzialnej sferze, z której zaistniały wszystkie widzialne rzeczy.

Kluczem do skutecznego uwalniania jest wiara. Nie ten rodzaj ślepej wiary lub opartej na myśleniu życzeniowym, ale raczej takiej, która pochodzi z „widzenia” niewidzialnego świata w tych samych kolorach, co świat widzialny. Uwolnienie staje się łatwiejsze, gdy uwewnętrznisz wielką Prawdę, że twoje zewnętrzne warunki są odzwierciedleniem wewnętrznych myśli i przekonań i żeby zobaczyć w swoim życiu jakąś zmianę, nieważne za jak cudowną możesz ją uznawać, to musisz w nią najpierw uwierzyć.

Wewnętrzna obawa, że twoje pragnienie nie zrealizuje się jest pewną oznaka przywiązania się, które samo w sobie jest rezultatem pragnienia. Musisz nauczyć się przekształcać twoje pragnienie w twój wybór. Przywiązanie jest w rzeczywistości ignorancją wiedzy o Prawdzie stojącej za tworzeniem rzeczywistości i sile, jaką jest potęga myśli. Zamiast desperackich prób pozbycia się przywiązania weź kilka głębokich oddechów, odpręż się i skup na świadomym zrozumieniu, że wszystko jest energią, że jesteś jednością z Wszechmocnym Uniwersalnym Umysłem, że jesteś połączony ze wszystkim i z każdym, że twoje niepożądane warunki i okoliczności nie mają żadnej twórczej mocy oprócz tej, jakiej ty im udzielasz i że to Twój Umysł jest stwórczym centrum twojej rzeczywistości. Gdy to wszystko wewnętrznie uznasz za prawdę, wtedy twoja panika i desperacja zamieni się w pewność, z której pojawi się uwolnienie – „…i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli”.

7 comments on “Twórcza Wizualizacja Etap 5 – Uwolnienie

  1. Nie do konca rozumiem „uwolnienie”. W filmie Sekret jest mowa aby caly czas myśleć o tym czego się pragnie- tutaj mamy się uwolnić od myslenia o tych rzeczach. W przykładzie podam- wizualizuje sobie samochód po wizualizacji w ciagu dnia też mi przechodzi myśl o tym samochodzie- mam również go na tablicy marzeń- robie błąd nie uwalniając się od tego?

  2. ja zrozumiałam to w ten sposób,że uwalniasz się jedynie od samego pragnienia czyniąc z niego swoją wole. wtedy twoją wolą jest np. posiadanie samochodu. zakładasz wtedy,że nie musisz czegoś pragnąc,bo i tak na jakimś poziomie już to masz,musisz tylko to wydobyć i przywołać.skoro wszyscy i wszystko sa jednym i są ze zobą połączeni, to nie ma rezczy,których nie posiadasz,a jedynie te,po które jeszcze nie sięgnołeś.

  3. Ostatnio próbuję przetłumaczyc szwagrowi istotę Prawa Przyciągania. ale ciężko to idzie. Dzisiaj opowiedział mi co mu się zdarzyło i stwierdził, że poczuł jakby ktos wyżej maczał w tym palce, bo nie umie sobie wytłumaczyć uczucia, które go w tym momencie ogarnęło. Mianowicie, dzisiaj miał mieć mecz w siatkówkę. taki zakładowy, majster kazał mu przyść, ale szwagrowi się nie chciało, więc z 15 min. myślał jak się wymigać. Wymyślił, że idzie po południu z królikiem do weterynarza. Powiedział majstrowi i sprawę załatwił. Po czym juz nie wracał myślami to tego. Po pracy zadzwoniła do niego siostra, że trzeba iść z królikiem do weterynarza…Zaczął widzieć zbieżność tego zdarzenia z tym co mu mówiłam o PP. Mówił, że uczucie co najmniej dziwne 🙂

  4. Znaczy nikt nic nierozumie bo wszystko zagmatwane 😛 bo takie ma być 😀 Każdy komentarz sprzeczny z tekstem samym w sobie sprzecznym : D i co chwile jakieś niuanse a to „takie proste” 😀

  5. Uwolnienie to ważny krok, wiem z doświadczenia. Właściwie to część wiary, rzekłbym – zaufanie. Nie możemy się ciągle zastanawiać: no i gdzie ten skutek? Pozdrawiam!

  6. Coś w tym jest od jakiegos czasu staram sie wprowadzać w swoje życie prawo przyciagania. Uspokoiłam sie, nie słucham negatywnych przesłan, czuję sie dobrze, ale nadal jest to dla mnie strasznie zagmatwane tzn mysleć o marzeniach, czy nie myśleć jak sie uwalniać nie rozumiem tego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s