Twórcza Wizualizacja Etap 3 – Uczucia i Emocje

tworcza-wizualizacjaTrzecim etapem procesu twórczej wizualizacji jest wytworzenie w sobie uczuć poprzez wyobrażenie sobie, że już posiadasz to, co pragniesz lub jak byś się czuł posiadając tą rzecz lub stan. Twórcza siła jakiegokolwiek mentalnego obrazu zależy od tego jak często go sobie wyobrażamy oraz od siły uczuć i emocji, jaka jest z nim powiązana.

Emocje i uczucia to energia znajdująca się w ruchu. Zgodnie z Prawem Przyciągania podobna energia przyciąga do siebie podobną. Twoje uczucia mają znaczący wpływ na dominującą częstotliwość myśli i mentalnych obrazów, przyciągając do twojego życia odpowiadające tej częstotliwości wydarzenia. Połączenie pozytywnych uczuć z myślami obdarza twoje mentalne obrazy życiem, ukazując, czym naprawdę jest Potęga Myśli.

Podczas wizualizacji zapytaj się, jakich dominujących uczuć doświadczyłbyś, gdyby to, czego pragniesz zaistniało w twoim świecie po otwarciu oczu? Może wdzięczność, szczęście, radość, podekscytowanie? Jakiekolwiek by to uczucie było, skup się na nim przez chwilę, pozwól mu urosnąć. W tym stanie wizualizuj siebie jak doświadczasz lub osiągasz swoje zamierzenia w czasie teraźniejszym, pozwól przyłączyć się innym nachodzącym cię uczuciom i emocjom.

Bardzo ważny jest tu czas teraźniejszy. Wyobrażając sobie, że to coś dopiero się wydarzy, oddala a nawet uniemożliwia zaistnienie tego w twoim życiu, gdyż skupiasz się wtedy raczej na tym, czego nie masz teraz. Wyobrażaj wiec sobie jak byś się czuł TERAZ mając, robiąc lub będąc tym, kim chcesz. Będziesz to robić bardziej przekonująco wiedząc, że cokolwiek sobie wyobrażasz w czasie wizualizacji jest natychmiast tworzone w mentalnej sferze, z której wszystko manifestuje się później w realnym, fizycznym świecie.

Istnieje mnóstwo uczuć, jakich możesz doświadczać w czasie wizualizacji. Są jednak trzy uczucia, które najbardziej przyspieszają i wpływają na proces manifestacji twoich pragnień.

 1. Bezwarunkowa miłość – która zaczyna się od zaakceptowania i pokochania samego siebie. Gdy szczerze kochasz i akceptujesz siebie ustawiasz się na pozycji, z której pochodzi przekonanie, że zasługujesz na to wszystko, czego pragniesz. Pamiętaj, że jesteś jednością z Uniwersalnym Umysłem – Jedynym Źródłem Miłości. Jesteś połączony ze wszystkim i z każdym. Nic ani nikt nie istnieje w oddzieleniu od ciebie. Kochać bez warunków, to kochać bez zobowiązań i przywiązywania. To kochać dla samej istoty miłości.
 2. Wdzięczność polega na byciu wdzięcznym za wszystko, co już w swoim życiu posiadasz i nie jest tu ważne czy jest to w świecie fizycznym, czy w świecie mentalnym. To, co doceniasz ma tendencję do wzrostu. Nie doceniając tego, co już mamy nie możemy się spodziewać pojawienia się nowych rzeczy.
 3. Spokój – doświadczenie spokoju umysłu, który pochodzi z przeświadczenia, że wszystko odsłania się we właściwym czasie i nieważne, czego doświadczasz teraz w realnym świecie możesz to zmienić w każdej chwili poprzez moc własnego umysłu. Staraj się dostrzegać doskonałość rzeczy takimi, jakie są, a wtedy pojawi się w tobie moc do ich zmiany. To, czemu się opierasz nie ustępuje. Bądź w pokoju z samym sobą, a wtedy świat będzie w pokoju z tobą.

Wewnętrzny uśmiech. Wspaniałym sposobem na doświadczanie i utrzymywanie pozytywnego stanu podczas wizualizacji jest delikatny uśmiech na twarzy – taki rodzaj uśmiechu, który rozszerzy się do wewnętrznego świata umysłu. Spróbuj teraz. Nie myśląc o czymś specjalnym po prostu uśmiechnij się delikatnie i zauważ jak zmienia się wewnętrzny świat myśli.

Staraj się utrzymywać ogólne pozytywne nastawienie w swoim codziennym życiu, nie tylko podczas wizualizacji. Niewielką korzyść przynosi bycie pozytywnym przez 20 minut w ciągu dnia, a przez resztę zadręczanie się negatywnymi myślami. Mając to na uwadze jest ważne, aby być świadomym, jaki wpływ ma na nas Prawo Przyciągania oraz Uniwersalne Prawa Wszechświata.

Wiedząc teraz jak działa relaksacja, wyobraźnia i uczucia, możesz przejść do następnego etapu twórczej wizualizacji, jakim jest Wiara.

baner

8 comments on “Twórcza Wizualizacja Etap 3 – Uczucia i Emocje

 1. Ludziom ciężko jest doświadczyć pozytywnych uczuć np. posiadania ogromnej sumy pieniedzy, dlatego ,że nigdy takiej sumy nie mieli w swoich rekach i dlatego nie znają tego uczucia, więc trudno im podczas wizualizacji to wyobrazić i poczuć.

 2. Racja, ale wiemy natomiast jak odczuwamy radosc, podekscytowanie. Czujmy wiec radosc i podekscytowanie. Mysle ze chodzi tutaj o jakiekolwiek pozytywne uczucia ktore moga sie wiazac z obrazem/celem w naszych myslach.

  • Masz rację,ale wzbudzić w sobie tylko i aż uczucie radości podczas wizualizacji, to chyba jednak za mało,aczkolwiek wystarczajaco dużo. Poczuć to coś wszystkimi zmysłami i o to w tym wszystkim chodzi. Ania B.

 3. To przeświadczenie to iluzja. Tak naprawdę masz tą osobę/rzecz na wyciągnięcie ręki.Tak naprawdę jesteś Energią i ta osoba/rzecz też nią jest.Jesteś nią. Pomyśl o tym pierwotnym stanie jedności,a doświadczysz obecności tego/kogo chcesz 🙂

 4. Tu jest tylko mowa o pozytywnych uczuciach. A można sobie wytwarzać negatywne uczucia? Zgodnie z 4. Prawem biegunowości takie uczucia, jak złość, gniew, nienawiść są drugą stroną tej samej rzeczy. Chcąc zostać doskonałym mordercą właśnie takie uczucia powinienem sobie wizualizować, prawda?

 5. uczucia rozum umysł życie śmierć stworzył Bóg a wszechświat nic z tym nie mają wspólnego .wszechświat a świat Boga to dwa różne światy .Bóg to istota bo to co nie jest istotą nie może być Bogiem nie mogło by stworzyć wszystkiego .rodzina życie przyroda ciąża zapłodnienie narodziny dziecka to rzeczywistość .Bóg wszystko stworzył zapoczątkował wielkim wybuchem .Bo wielki wybuch jest dziełem Boga Bóg stworzył pierwszym ludziom twarz wygląd a pokolenie z pokolenia odziedzicza .ciała to człowiek stworzył Bóg .Bóg nie jest energią nasz świat nie jest iluzją ani światem duchowym .Bóg nie jest świadomością .

 6. Bóg stworzył istotę pozaziemską i istotę nadprzyrodzoną istota pozaziemska sama się nie stworzyła nic samo się nie stworzyło istota pozaziemska i nadprzyrodzona i Boska święta duchowa to cztery różne istoty .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s